Перейти до основного вмісту

Подорож в країну тюльпанів


3800 км/9 днів/ 2 літаки/2 поїзди/ 4 автобуси/ 14 машин/ 3 країни/ 9 нових міст.
Маршрут: Львів- Варшава-Брюссель-Антверпен-Роттердам-Дельфт-Гаага-Амстердам-Утрехт-Ейндховен-Варшава-Жешув-Львів.
Бюджет ~100 євро


Передісторія
З дитинства в доросле життя я взяла з собою мрію. Переглядаючи дитячі журнали, я дізналась про країну тюльпанів та захопилась цими квітами. Після цього і зявилась мрія відвідати Нідерланди.
Ставши дорослою та самостійною я почала виношувати думку про поїздку до країни мрії. Декілька разів поїздка відкладалась. Змінювались плани або відсутність компанії чи відпустки ставали на перешкоді до здійснення мрії. А потім сталось все спонтанно. В правильний час, без вагань та зі сміливістю. До цього моменту я вже відвідала 6 європейських країн та була знайома з секретами бюджетного туризму.
Отже, організація пройшла швидко, квитки та літак були куплені, наплічник спакований і ми вирушили в дорогу.
Шлях до мрії. Польща


Зі Львова ми вирушили до Варшави автостопом.
8 машин і 400 км було подолано менш, ніж за день. Коли мене питають: «Як ти на таке наважилась?», відповідаю: «Мандрівки роблять людей сильнішими та сміливішими».
Досвід автостопу в Польщі є одним з найкращих в Європі. Нам дуже везло в дорозі і час очікування не був довгим. Ми зустрічали дуже приємних людей. А водіям роздавали листівки зі Львовом та запрошували в наше місто. Останній нагодував нас бігмаком та довіз прямо до центру міста, хоча сам живе на околиці. Ми забронювали хостел та з нетерпінням чекали наступного дня.
Вранці ми погуляли старовинною частиною міста, помилувались річкою Віслою, покуштували дернуни та вирушили в аеропорт Модлін, що знаходиться в 40 км за містом. Там на нас чекав перший в житті переліт. Відчуття були неймовірні, коли ти на шляху до мрії, вперше летиш в літаку (тепер зі словами «Вище неба» в мене особливі асоціації) та й за кілька годин опинишся в новій для себе країні. Життя непередбачуване і завжди потрібно йти за покликом серця, якщо щось не складається, то просто дочекатись потрібного моменту.

За крок до мрії. Бельгія


Ми прилетіли в столицю Європейського Союзу Брюссель пізно ввечері. До міста ми дістались за допомогою сервісу blablacar, попередньо забронювавши та оплативши поїздку. Водії висадив нас біля станції метро, бо не знав де знаходиться потрібна нам вулиця. До місця ночівлі ми пройшлись пішки, бо іншого варіанту не знайшли. В цьому допоміг навігатор maps me. Нічний Брюссель дещо моторошний, але ми зайшли успішно.
За декілька днів у Бельгії ми познайомились з Брюсселем, відвідали Європейський парламент, катедральний собор та головну площу Гран-Плас. Брюссель поза туристичними місцями не вразив, а величезна кількість поліції лякала.
А також, побували в Антверпені, де побачили діамантові квартали, піднялись на оглядовий майданчик MAS Museum та відвідали другий за величиною порт в Європі. Це місто досить унікальна та приємне.
Наступною країною цієї мандрівки були Нідерланди. І мені не вірилось, що так легко та швидко можна здійснити маленьку мрію.

Країна тюльпанів

Мандрівка країною тюльпанів тривала 4 дні. Ми відвідали Роттердам  Дельфт, Гаагу, Амстердам, Утрехт та Ейндховен.
Нідерландами ми подорожували теж автостопом.  Водії тут дуже правильні і не люблять порушувати правила дорожнього руху. Шлях від Антверпена до Роттердама ми подолали однією машиною. Водій прямував до Розендала, проте підвіз нас прямо в центр міста. Тут ми відчули якість європейських доріг! По дорозі в Дельфт поліція сказала, що Нідерланди не країна для автостопу, але ми не розчарувались та просто змінили місце. З Гааги до Амстердама ми їхали автобусом та електричкою. В Утрехт та Ейндховен теж автостопом з приємним чоловіком на імя Філіп. Пошук гарного місця та час очікування був досить довгим. Ми стопили стомлені, і ніхто не зупинявся, аж поки до нас не підїхала нідерландка зі словами: «Smile». Після цього нам зупинився тепер уже наш друг та дав купу смаколиків та дорогу. Після цієї подорожі в нас є вислів: «Треба просто дочекатись свого Філіпа».
Я не скажу, що автостопом подорожувати тут дуже легко, але знаходяться люди, які підказують місце та просто підвозять. Усі люди, що нам зустрічались відкриті та приємні.
Моє найулюбленіше місто – Амстердам. Місто мрії та країна тюльпанів виправдали мої очікування. Архітектура, канали, тюльпани, красиві парки, велосипеди та сир – ось для чого потрібно відвідати Нідерланди. Це найквітковіша країна, бо з такою любовю я ще не бачила оформлених будинків. Стиль життя нідерландців, а точніше його простота  вражає. Ця країна зовсім не схожа на інші, які я відвідала до цього і вартує відвідин. Ми побували в місцях, де ти почуваєшся вільним і таким, як є.

10 речей, які потрібно зробити в Амстредамі:
1.      Побачити старовинний квартал Грахтенгордель (перекладається як кільце каналів). Кожен з цих каналів є особливим і не схожим на інший.
2.      Будинок, де жила Анна Франк, особливо тим, хто читав її щоденник. Дуже символічно, що ми побачили будинок саме на день народження авторки 12 червня.  Цитати з її книги можна прочитати тут.
3.      Побувати в парку Вондела.
4.      Відвідати площу Дам та Королівський палац.
5.      Відвідати музей Ван Гога та Рейкс музей.
6.      Помилуватись квітами на квітковому ринку.
7.      Спробувати справжнього голандського сиру та нідерландське пиво (ми продегустували Amstel). 
8.      Сфотографуватись біля знаменитих букв "I amsterdam" (найкраще вечером).
9.      Відвідати музей та пам'ятник Рембрандту.
10.  Побувати в Magma Plaza. Цей будинок виконаний в фламандському стилі і дуже цікавий зовні та всередині. Тут знаходиться торговий центр.

Бюджет подорожі:
Транспорт:
1.      Львів - Варшава за 38 грн. (це вартість автобуса Львів- Рава-Руська). Квитки купуються на автостанції №2.
2.      Варшава – Аеропорт Модлін 19 злотих. Квитки можна купити в касі центрального вокзалу.
3.      Авіа Варшава – Брюссель (Шарлеруа) та Ейндховен - Варшава 20 євро. Ми летіли лоукостом Ryanair. Квитки купували на офіційному сайті.
4.      Трансфер аеропорт Шарлеруа - Брюссель 6 євро. За допомогою сервісу blablacar ми бюджетно доїхали до міста. Шукати пропозиції найкраще на бельгійській версії сайту. Для успішної поїздки оплачувати потрібно он-лайн.
5.      Трансфер Гаага- Амстердам 15 євро. Квитки ми купували в касі центрального вокзалу та в автоматі.
6.      Трансфер до аеропорту в Ейндховені 5 євро. Автобус в аеропорт курсує з центральної автостанції. Квитки купуються а автоматі. Вперше я побачила водія-жінку.
7.      Варшава – Львів 30,5 злотих + 50 грн. З Варшави до Жешува ми доїхали автобусом polskibus за 18 злотих. Квитки варто купувати заздалегідь, тоді ціни дешевші.
З Жешува до Перемишля ми їхали поїздом за 10,5 злотих. Поїзди REG (регіональні) тут в два рази дешевші, ніж Інтерсіті. З Перемишля до кордону курсує автобус за 2 злотих. Цей шлях є одним з найбюджетніших та швидких. Перетинаючи пішохідний кордон, можна оминути черги на автомобільному. Від Шегині до Львова ми їхали попутною машиною за 50 грн., тому що автобуси після 21,00 звідти не курсують.
Проживання:
За допомогою сервісу СouchSurfing ми проживали в місцевих людей 4 ночі. Я обираю цей сайт не тому, що хочу заекономити на житлі. Впершу чергу, це для спілкування, обміну досвідом, вивчення мови. З досвіду нам траплялись лише хороші люди. Саме завдяки цьому сервісу можна завести друзів закордоном, зустріти особливих та відкритих для спілкування людей і просто весело провести час. Саме такі моменти найбільше запам’ятовуються.
Витрати на хостел 35 євро. Найкращі пропозиції хостелів можна знайти на сайті booking.com та hostelworld.com
Харчування:
В Польщі найбюджетніше спробувати польську кухню можна в «Bar mleczny» (у Варшаві знаходитьс за адресою: ul. Emilii Plater). Варто спробувати деруни та журек. Також в супермаркетах купувати їжу можна досить бюджетно.
В Бельгії ціни значно вищі. Найкращою пропозицією в McDonalds є французький сніданок, що включає каву та круасан за 2 євро. Тут варто спробувати бельгійський шоколад (безплатно продегустувати можна в багатьох крамничках), вафлі.
В Нідерландах ми харчувались теж в супермаркетах. За 3 євро ми купували тостовий хліб, нарізку ковбаси та сиру. Супермаркети Lidl тут досить бюджетні. Випічка та йогурти тут дуже смачні. Єдиною незручністю є те, що все дуже швидко закривається, а на вихідних супермаркет потрібно пошукати. Ціни на каву коливаються від 1 до 2,75 євро. Варто спробувати сир, він тут найкращий. В багатьох сирних крамницях можна безкоштовно продегустувати майже всі види.
В день на харчування ми витрачали приблизно 3-4 євро.
В якості підсумку
Відправляючись в подорож ніколи не думайте про те, що це дорого. Зараз є багато варіантів, як подорожувати з мінімальним бюджетом. Бо таким чином можна залишатись вдома і не відкривати нові місця. Повертаючись з подорожі, ніколи не жалійте витрачених грошей. Подорож – це єдина матеріальна річ, купуючи яку, ми стаємо багатші. Бо саме мандри приносять життєвий досвід, розширюють світогляд та зламують стереотипи. Колекціонуйте приємні моменти та спогади, а не речі. Бо такі подорожі приносять надзвичайно теплі спогади.

Переваги бюджетних мандрівок - це вихід із зони комфорту, досвід комунікації з різними людьми, дешевий спосіб вивчити іноземну мову, вміння орієнтуватись в непередбачуваних ситуаціях. А також, це можливість побачити не лише туристичні місця, а й побачити місто зсередини, відчути атмосферу та місцевий колорит. Бюджетні подорожі – це «Так» назустріч мріям. 

Не дозволяйте мріям залишатись мріями.

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Ковток Франції. Історія однієї мандрівки.

Все почалось з того, що в мене була відпустка, яку потрібно було використати та дешевих квитків. Коли лоукост знизив ціну з 65 злотих до 56, це подіяло моментально і в мене знов з'явилось бажання помандрувати. Таким чином ми відвідали Францію. Початок історії, а саме шлях до Варшави читати  тут . 2 години польоту вище неба і так я опинилась в країні свого соціотипу  Гюго. Ось так буває в житті, читаюсь роман автора «Собор Паризької Богоматері» навіть не задумувалась, що побачу його на власні очі. Такий в мене спосіб пізнання та сприйняття світу. Побачити все на власні очі, переконатись в чомусь без сторонніх думок та суб ’ єктивних оцінок. Пізніше була прочитана книжка Ремарка "Тріумфальна арка". Мій улюблений автор захоплююче описав події з власного життя, які відбуваються в Парижі, що захотілось побачити місто, де він жив. Найкращі цитати з книги читати  тут .    Якби не ця поїздка, то не знаю чи зараз в мене був би фотоапарат. Бо цю найі...

Як відвідати Швейцарію за 20 євро

Колись в дитинстві я брала участь в конкурсі, де переможець отримував поїздку в Швейцарію. Я пройшла з другий етап, але далі не продовжувала, бо батьки не змогли б оплатити переліт. Це була можливість, яку я не використала через обставини. З того часу пройшло багато років, але думка про те, що я колись зможу подорожувати не покидала мене. Тоді прийшло розуміння, що треба вчитись, працювати, розвиватись. Щоб не втрачати таких можливостей та здійснення мрій.